دوربین‌های مراقبت از اتاق کودک

امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی شاید مراقبت از نوزاد و کودک تان برای شما کمی دشوار باشد. نگرانی و دغدغه ایمنی نوزادان و کودکان همیشه با والدین همراه بوده است شاید در زمان های گذشته اینکه خانواده‌ها بزرگتر بوده باعث می‌شد که بار مسولیت و نگرانی مراقبت از بچه ها برای والدین کمتر می‌شد مثلا کمک از مادربزرک و پدربزرگ و یا حتی خواهر و برادر بزرگتر برای مراقبت از کودک تا حدود زیادی از این نگرانی را رفع می‌کرد ولی امرروزه با توجه به اینکه بطور معمول خانواده ها کم جمعیت شده‌اند و مشغله های روزمره زندگی بیشتر شده است، خانواده به تنهایی نمی تواند از پس همه مشکلات برآید بنابرین خانواده‌هایی که قدرت مالی نسبتا خوبی دارند دست به دامن پرستار می شوند که در این حالت نگرانی اینکه رفتار پرستار در غیاب شما با کودکتان چگونه است، به دغدغه ی پدر و مادر اضافه می شود.

دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری یکی از ابزارهای مفید برای نظارت بر کودکان و پرستار آنها می باشد. معمولا برای نظارت بر کودکان از سیستم مداربسته تحت شبکه استفاده می شود.

هنگامی که شما در محل کار خود تشریف دارید و کودکان شما در منزل به همراه پرستار خود می باشند ، می توانید فعالیت های آنها را از طریق شبکه اینترنت بر روی کامپیوتر ، لپ تاپ ، تلفن همراه و تبلت خود مشاهده نمایید.

علاوه بر آن خانم های خانه دار می توانند از خواب بودن کودک خود در اتاق خواب مطمئن شده و دیگر نیاز نیست تعداد دفعات زیادی را برای اطمینان از وضعیت کودک خود به اتاق خواب مراجعه نمایند.

قابلیت های مورد انتظار در دوربین مراقبت کودک

اگر چه اکثر این دستگاه‎های نظارتی نسبتا ساده هستند، اما تمام آنها از یک سری ویژگی‎های متمایزکننده ریز و درشت نیز برخورداراند که می‎توانند در برخی موارد کاربردی باشند. قابلیت‎هایی مثل امکان دید در شب، ارسال و دریافت صدا به صورت دو طرفه و ابزار کنترل حرکت لنز دوربین از جمله ویژگی‎های عمومی‎ در این دستگاه‎ها هستند. از طرفی یکسری از قابلیت‎های اضافه دیگری نیز وجود دارند که می‎توانند به صورت صوتی برای نوزاد شما لالایی بخوانند و برای کودکان کمی‎ بزرگتر در زمان خواب داستان تعریف کنند. بعضی انواع دیگر نیز هستند که می‎توانند حرکت و صدا را تشخیص داده و آن را اطلاع دهند که برای خانه‎های بزرگتر بسیار کاربردی است. بنابراین قبل از تهیه یک محصول، یک فهرست از قابلیت‎های مورد انتظار خود را تهیه کنید.

گجت‎های ویدیویی تحت نظر قرار دادن کودک در مقایسه با دستگاه‎های صوتی ساده مزایای کاربردی بیشتری دارند و در بعضی از آنها قابلیت‎های هوشمند سازی پیشرفته‎ای گنجانده شده است.

چگونگی استفاده

دستگاه‎های نظارتی کودک می‎توانند به چندین  شکل مختلف استفاده شوند. برای نمونه وقتی کودک شما در تخت خود خواب است و شما می‎خواهید در این زمان یک فیلم تماشا کنید، شما به یک صفحه نمایش کوچک نیاز خواهید داشت که بتوانید هر از گاهی نگاهی به آن بیندازید. از طرفی اگر شما یک پرستار کودک را استخدام کرده باشید، دیگر به یک مانیتور سنگین بزرگ برای حمل کردن نیاز نخواهید داشت، بلکه تنها کافی است بتوانید وضعیت کودک خود را در گوشی و یا تبلت خود مشاهده کنید. متاسفانه دستگاه‎های کمی‎ در بازار وجود دارند که بتوانند همزمان هم به صورت یک مانیتور مستقل عمل کرده و هم یک اپلیکیشن خوب موبایلی در اختیار شما قرار دهند. قبل از این که برای خرید یک گجت مناسب اقدام کنید از خود بپرسید چطور می‎خواهید کودک خود را تحت نظر قرار دهید.

در نهایت بسیار مهم است که دائما کلمات عبور شبکه و محصول را تغییر دهید و از کلمات عبور پیچیده و غیر قابل حدس زدن استفاده کنید.